PF 2021

PF 2018

Účast na podkovářském semináři s Hansem Castelijnsem

Dne 21. října 2017 jsem se zúčastnil podkovářského semináře s veterinářem a podkovářem Hansem Castelijnsem konaného v Bohuňovicích. Tématem semináře byly problémy u hříbat a nemoci kopytní stěny a jejich náprava.  

Účast na ISELP semináři „Foot and Pastern“

Dne 8. – 10. 9. 2017 jsem se zúčastnil třídenního semináře a workshopu s profesorem Jean-Marie Denoix konaného v Holandsku. Tématem byla diagnostika a léčba patologií v oblasti kopyta a spěnky. Za největší přínos ze semináře považuji nový pohled na diagnostiku patologií v oblasti kopyta profesora Denoix a zaměření léčby na využití tzv. „kinesiterapie“ (pohybová terapie) – to […]

Oficiální zahájení soukromé veterinární praxe

Od 1. září 2017 jsem oficiálně zahájil soukromou veterinární praxi se sídlem v Přerově nad Labem. Mé působení bude především ve Středočeském kraji, ale pravidelné výjezdy chystám také do Hradeckého, Pardubického, Severomoravského kraje a na Slovensko.

Pořízení parního sterilizátoru (autoklávu)

Pořízení parního sterilizátoru MILLENNIUM B PLUS – MOCOM. Parní sterilizátor využívá působení páry, vysokého tlaku a teploty a zajistí spolehlivější sterilizaci nástrojů oproti horkovzdušným sterilizátorům (ty využívají pouze vysoké teploty) a zároveň šetří nástroje před poškozením.  

Nákup nového digitálního rentgenu a ultrazvuku

Nákup nového přenosného vysokofrekvenčního rentgenového přístroje firmy Gierth s digitalizací firmy Fujifilm a přenosného ultrazvuku SonoSite M Turbo se 4 sondami (lineární, makrokonvexní, mikrokonvexní a rektální). Více informací o těchto přístrojích najdete na stránce Vybavení.  

Účast na 4th Abu Dhabi Alfort Equine Veterinary Symposium

Ve dnech 26. – 28. 4. jsem se zúčastnil semináře s profesorem Jean-Marie Denoix konaného v Abu Dhabi. Středeční program byl zaměřen na předkupní vyšetření, čtvrtečním a pátečním programem byl praktický workshop se zaměřením na diagnostiku a léčbu patologií v oblasti hlezenního a karpálního kloubu.